Fmoc-Ser(HPO3Bzl)-OH CAS 908847-01-8
Όνομα προϊόντος: Fmoc-Ser(HPO3Bzl)-OH
ΑΡΙΘΜΟΣ CAS:908847-01-8
Εμφάνιση: Λευκή σκόνη
Η TNN ειδικεύεται σε πρόσθετα τροφίμων, φαρμακευτικά συστατικά, καλλυντικές πρώτες ύλες, εκλεκτά χημικά κ.λπ. Μη διστάσετε να ρωτήσετε εάν έχετε οποιεσδήποτε ανάγκες.
Περιγραφή
Περιγραφή προϊόντων

| Όνομα προϊόντος | Fmoc-Ser(HPO3Bzl)-OH |
| CAS NO. | 908847-01-8 |
| Καθαρότητα | >98% |
| Αλκοόλ | χωρίς αλκοόλ |
| Τύπος συσκευασίας | Τσάντα PP / κουβάς από χαρτόνι |
| Υλικό | φαρμακευτικά ενδιάμεσα |
| Μέγεθος φύλλου | 1kg/10kg/20kg/100kg |
| Βάρος προϊόντος | 1,2kg/12kg/23kg/115kg |
| μετράει | 1kg/σακούλα 10kg/κουβά 20kg/κουβά 100kg/κουβά |
| Πιστοποιήσεις | ISO9001 |
| Διάρκεια ζωής | 24 μηνών |
| MOQ | 100 g |
Λειτουργίες
Το N-Fmoc-6-fluoro-L-Tryptophan (CAS: 908847-01-8) είναι ένα δομικό στοιχείο φθοριούχου αμινοξέος υψηλής απόδοσης που παίζει βασικό ρόλο στη σύγχρονη βιοϊατρική έρευνα. Η μοριακή του δομή εισάγει ένα μόνο άτομο φθορίου στην έκτη θέση του φυσικού δακτυλίου ινδόλης τρυπτοφάνης, ενώ η άλφα αμινομάδα προστατεύεται από την ομάδα Fmoc. Αυτός ο έξυπνος σχεδιασμός το καθιστά ένα ισχυρό χημικό εργαλείο για ακριβή τροποποίηση φθορίωσης σε πεπτίδια και πρωτεΐνες.
Η βασική αξία αυτής της ένωσης έγκειται στις μοναδικές αλλαγές ιδιοτήτων που επιφέρει η εισαγωγή ατόμων φθορίου. Τα άτομα φθορίου έχουν εξαιρετικά ισχυρή ηλεκτραρνητικότητα και μικρή ατομική ακτίνα και η υποκατάστασή τους μπορεί να αλλάξει σημαντικά την κατανομή ηλεκτρονίων, την υδροφοβία και τη μεταβολική σταθερότητα του γονικού μορίου, χωρίς να προκαλεί σοβαρές διαταραχές στην τρισδιάστατη χωρική διαμόρφωση του μορίου. Αυτό το χαρακτηριστικό, γνωστό ως «φαινόμενο ατόμου φθορίου», επιτρέπει στο ενδιάμεσο να δρα ως «προστατευτικό μονομερές φθοροτρυπτοφάνης» και να ενσωματώνεται με ακρίβεια σε συγκεκριμένες θέσεις αλληλουχίας στη σύνθεση πεπτιδίων στερεάς{{3} φάσης, παρασκευάζοντας έτσι αποτελεσματικά δομικά προσδιορισμένα φθοριωμένα πεπτίδια.
Με βάση αυτό το εξαιρετικό χαρακτηριστικό, η εφαρμογή του N-Fmoc-6-fluoro-L-Tryptophan εκτείνεται σε πολλαπλά πεδία αιχμής-. Στην ανάπτυξη φαρμάκων, αποτελεί βασικό δομικό στοιχείο για την ανάπτυξη νέων πεπτιδικών φαρμάκων. Η τροποποίηση φθορίωσης μπορεί να ενισχύσει αποτελεσματικά τη συγγένεια μεταξύ πεπτιδίων και στόχων (όπως υποδοχείς ή ένζυμα), να βελτιώσει τη διαπερατότητα της μεμβράνης τους και να παρατείνει σημαντικά τον in vivo ημιζωή τους. Αυτό είναι ιδιαίτερα σημαντικό στο σχεδιασμό αντικαρκινικών και αντιμολυσματικών φαρμάκων. Στον τομέα της βιοχημείας, χρησιμοποιείται για την παρασκευή φθοριούχων ανιχνευτών, οι οποίοι μελετούν τη δομή και τη λειτουργική δυναμική των πρωτεϊνών μέσω τεχνικών όπως ο πυρηνικός μαγνητικός συντονισμός και διερευνούν σε βάθος τον μηχανισμό της επίδρασης των φθοριούχων αμινοξέων στα βιομόρια. Επιπλέον, η μοναδική του δομή αρωματικού φθορίου το καθιστά επίσης πολύτιμη πρώτη ύλη για την ανάπτυξη προηγμένων βιοϋλικών, όπως αισθητήρες φθορισμού ή λειτουργικά πολυμερή με ειδικές οπτικές αποκρίσεις.
Συσκευασία και Παράδοση

συσκευασία σε 1 κιλό/σάκο 10 κιλά/κουβά 20 κιλά/κουβά
Εργοστάσιο
Το εργοστάσιό μας & εξοπλισμός
TNN ΚΑΝΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.




Γιατί επιλέγετε το TNN



Δημοφιλείς Ετικέτες: fmoc-ser(hpo3bzl)-oh cas 908847-01-8, Κίνα, προμηθευτές, κατασκευαστές, εργοστάσιο, προσαρμοσμένη, χονδρική, φθηνή, έκπτωση, χαμηλή τιμή, δωρεάν δείγμα









