2, 6- διμεθυλοφαινόλη
Το TNN ειδικεύεται σε πρόσθετα τροφίμων, φαρμακευτικά συστατικά, καλλυντικές πρώτες ύλες, λεπτές χημικές ουσίες κλπ. Μη διστάσετε να ρωτήσετε εάν έχετε ανάγκες.
Περιγραφή
Περιγραφή

2, 6- Η διμεθυλοφαινόλη έχει γίνει μια πρώτη ύλη πυρήνα στον τομέα της σύνθεσης υλικού υψηλής απόδοσης λόγω της μοναδικής δομής της υποκατάστασης διμεθυλίου. Οι δύο ομάδες μεθυλίου κατανέμονται συμμετρικά στην ορθο θέση της φαινολικής υδροξυλομάδας, η οποία όχι μόνο βελτιώνει τη χωρική σταθερότητα του μορίου, αλλά και δίνει εξαιρετική αντοχή στη θερμότητα και αντιοξειδωτικές ιδιότητες. Στη βιομηχανία πολυμερούς, αυτή η ένωση είναι ένα βασικό μονομερές πολυφαινυλενίου (PPE). Τα ειδικά πλαστικά μηχανικής που συντίθενται από αυτήν χρησιμοποιούνται ευρέως σε πεδία κατασκευής υψηλής τεχνολογίας, όπως τα συστατικά κυκλώματος υψηλής συχνότητας 5G και τα νέα εξαρτήματα μπαταρίας ενέργειας λόγω της υψηλής μηχανικής αντοχής τους και της χημικής αντοχής στη διάβρωση. Ταυτόχρονα, όπως μια αντιοξειδωτική μήτρα στη βιομηχανία από καουτσούκ και λιπαντικό, επεκτείνει σημαντικά τη διάρκεια ζωής των προϊόντων όπως οι ζώνες μετάδοσης και οι σφραγίδες παρεμποδίζοντας την αλυσιδωτή αντίδραση οξείδωσης. Στο αγροχημικό πεδίο, οι μοριακές του ενεργές θέσεις χρησιμοποιούνται για να το μετατρέψουν σε συνεργικό για φιλικά προς το περιβάλλον ζιζανιοκτόνα. Για παράδειγμα, στα νέα ζιζανιοκτόνα σουλφονυλουρίας, τα παράγωγα αυτής της ουσίας μπορούν να αυξήσουν την στοχευμένη αποδοτικότητα απελευθέρωσης του παράγοντα στο έδαφος κατά περισσότερο από 50%.
| Όνομα προϊόντος | 2, 6- διμεθυλοφαινόλη |
| CAS%3α | 576-26-1 |
| MF%3α | C8H10O |
| MW%3α | 122.16 |
| EINECS%3α | 209-400-1 |
| Σημείο τήξης | 43-45 βαθμός (Lit.) |
| Σημείο βρασμού | 203 βαθμός (Lit.) |
| Πυκνότητα | 1.15 |
| Πίεση ατμού | 0. 2 hpa (20 μοίρες) |
| ΦΕΜΑ | 3249|2, 6- xylenol |
| Διαθλαστικός δείκτης | 1.5371 |
| FP | 173 βαθμός στ |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης. | Αποθηκεύστε παρακάτω +30. |
| Διαλυτότητα | 8g/l |
| ΠΚΑ | PK1: 10.59 (25 βαθμοί) |
| Μορφή | Χαμηλή τήξη στερεά |
| Χρώμα | Άχρωμο έως κίτρινο-καφέ |
| ΡΗ | 6-7 (8g/l, H2O, 20ºC) |
| Οσμή | στο 0. 10 % στην προπυλενογλυκόλη. Γλυκός φαρμακευτικός φαινολικός καφές |
| Μυρωδιά | ιατρικός |
| Εκρηκτικό όριο | 1.4%(V) |
| Υδατοδιαλυτός | 10 g/L (20 ºC) |
| Συσκευασία | 200 κιλά/τύμπανο |
Γιατί επιλέγετε το TNN



Δημοφιλείς Ετικέτες: 2, 6- διμεθυλοφαινόλη, Κίνα, προμηθευτές, κατασκευαστές, εργοστάσιο, προσαρμοσμένο, χονδρικό, φθηνό, έκπτωση, χαμηλή τιμή, δωρεάν δείγμα










